Ligoninė, gydytojas lanko ligonį / Shutterstock nuotr.

Atmintinė: ką pasiimti vykstant gydytis į ligoninę?

Aukse Kontrimiene
Publikuota: 2020-12-03 16:31
Daugelis ligonių turi savo vidines tvarkas, kuriose patariama, ko gali prireikti atidūrus ligoninėje, ruošiantis planinei operacijai. Verta susiekti su konkrečia sveikatos įstaiga ir sužinoti, ar nėra kokių specifinių reikalavimų ar ribojimų. Peržvelgus kelių ligoninių vidines tvarkas, dalinamės bendromis rekomendacijomis. Pasiruošti svarbu, nes karantino laikotarpiu lankymas yra draudžiamas, artimieji galės perduoti pamirštus daiktus tik kaip siuntinį pagal gana griežtai reglamentuotus nurodymus.

Dokumentai, kuriuos būtina turėti su savimi:

  • Gydytojo siuntimą hospitalizacijai (jeigu jis išrašytas elektroniniu būdų, atsispausdinti jos nebūtina – medikai matys jį e-sveikatos sistemoje).
  • Asmens dokumentus: pasą arba kitą asmens tapatybę liudijantį dokumentą, vaikams – gimimo liudijimą arba pasą.
  • Jeigu priklausote, kuriai nors iš šių išvardintų grupių, turėkite: pensininko, neįgalumo, darbo biržos pažymėjimą, moksleivio, studento arba kitą dokumentą, suteikiantį socialines garantijas.

Gydytojui svarbu kuo daugiau žinoti apie Jūsų ligą, ankstesnę būklę, todėl pageidautina turėti anksčiau padarytas elektrokardiogramas, rentgeno nuotraukas, tyrimų duomenis.

Asmeniniai reikmenys

Svarbu pasiimti asmens higienos reikmenis: dantų šepetuką, dantų pastą, šukas, muilą, šampūną plaukams, galbūt plaukų džiovintuvą. Verta nepamiršti servetėlių, nosinaičių, higieninių įklotų, pagalvoti, ar bus reikalinga kosmetika, parfumerija. Vyrams – skutimosi priemones.

Taip pat pasiimkite dažniausiai vartojamus vaistus ir nedidelę pinigų sumą, o brangius daiktus, juvelyrinius dirbinius palikite namuose. Už su savimi pasiimtus į skyrių brangius daiktus, papuošalus ir pinigus ligoninių administracijos neatsako.

Jei pasiimate savo vaistus, būtinai pasakykite gydytojui ar seselei, ką pasiėmėte. Taip pat turite pranešti apie bet kokius maisto papildus ar vaistus, kuriuos turite su savimi.

Drabužiai

Jums reikės naktinių drabužių ir patogių kasdieninių drabužių. Būdami ligoninėje jausitės daug patogiau, jei dėvėsite kasdieninius drabužius.

Kad jums būtų patogu, jauku ir šilta, pasiimkite:

  • Apatinių rūbų bei puskojinių pamainą;
  • Pižamą ar naktinius marškinius;
  • Sportinę aprangą;
  • Šiltą megztinį;
  • Šlepetes.

Nuoboduliui prablaškyti  

Pasiimkite mėgstamą knygą, laikrašti, ar žurnalą. Tai jus puikiai nuramins, nuvys įkyrias mintis. Turėkite rašiklį bei popieriaus, galbūt nutarsite parašyti laišką ar aplankys kūrybinės mintys. Mezgančios ar siuvinėjančios moterys gali pasinaudoti laisvu laiku – juk tai patys geriausi raminamieji vaistai.

Jeigu turėsite kompiuterį, planšetę ar mobilų telefoną, nepamirškite įkroviklio, o taip pat ir ausinių, kad prietaisų skleidžiamas garsas netrukdytų palatos kaimynams.

Maistas

Dažniausiai ligoninėje yra rekomenduojamas lovos režimas, taigi apetitas gali ir sumažėti, įprastinio kalorijų kiekio nereikės. Todėl nereikėtų rūpintis papildomu maistu iš namų ar bufeto. Maistas ligoninėje specialiai ruošiamas ir tiksliai skaičiuojamas jums reikalingas jo kiekis.