Įgimta klubo sąnario displazija


Įgimta klubo sąnario displazija - tai įgimtas klubo sąnario panirimas dėl netaisyklingos sanąrio anatominės struktūros. Tai vaikų liga, bet laiku negydžius pasekmės juntamos ir suaugus.

Skiriamos trys klubo sąnario displazijos ir įgimto išnirimo formos:

  1. Įgimta klubo sąnario displazija -sąnarys ne iki galo susiformavęs. Diagnozuojama naujagimiams.
  2. Įgimtas šlaunikaulio panirimas - šlaunikaulio galva pakilusi į viršų, bet iš sąnario visiškai neišsinėrusi. Panirimas gali būti ir savarankiška anomalija.
  3. Įgimtas šlaunikaulio išnirimas - nepakankamai susiformavęs klubo sąnarys ir visiškai iš gūžduobės išnirusi šlaunikaulio galva

 

Pagrindiniai simptomai yra šie:

  1. "Išslydimo” (išnirusio šlaunikaulio galvutės atitaisymo). Per kelius ir klubo sąnarius sulenktomis kojytėmis vaiką palengva žargdinant, šlaunikaulio galva nepakankamai susiformavusiame sąnaryje trinasi į gūžduobės lūpos kraštą, dėl to pasigirsta trakštelėjimas.
  2. Ribota šlaunų abdukcija. Negalima išskiesti kojų (jaučiamas pasipriešinimas). Simptomas išryškėja antrą gyvenimo savaitę. Ribota abdukcija būdinga ir spazminiam paralyžiui, osteomielitui.
  3. Šlaunies raukšlių asimetrija. Displazijos pusėje visada būna daugiau ir gilesnių raukšlių.
  4. Sutrumpėjusi koja pastebima antrąjį gyvenimo pusmetį, kai galvutė jau išnirusi, ir geriausiai nustatoma lyginant kelio sąnarių aukštį (sulenkus ir suglaudus kojas).
  5. Išorinė kojos rotacija - matosi nukrypusi į šoną pėda, kai kūdikis miega.

 

Diagnozuojama kūdikystėje atlikus klinikinius ir vaizdinius tyrimus. Dažniausiai gydymas konservatyvus, sunkiais atvejais – operacinis. 

Gydytojai, kurie jus priims greičiausiai