Suraskite gydytoją ir užsiregistruokite vizitui

Filtravimas:
Pasidalinkite geriausiais daktarais su savo draugais!
Facebook Facebook Dalintis
Genetikas med. m. dr. Ramūnas Janavičius

med. m. dr. Ramūnas Janavičius

Ramūnas Janavičius yra Genetikas, Psichoterapeutas, Onkogenetikas ir konsultuoja Vilniuje. R. Janavičius pacientus priima GENETIKA.LT KLINIKA, PERDEGIMAS.LT PSICHOTERAPEUTO KONSULTACIJOS.

Pasidalinkite geriausiais daktarais su savo draugais!
Facebook Facebook Dalintis
  • Paslaugos ir kainos:

    Paslauga Kaina Trukmė
    Nuotolinė videokonsultacija Mokama nuotolinė konsultacija video būdu arba telefonu prieš skiriant genetinį tyrimą (skiriant genetinį tyrimą, konsultacijos kaina įskaičiuojama) 80 EUR 50 min.
  • Paslaugos ir kainos:

    Paslauga Kaina Trukmė
    Nuotolinė videokonsultacija Nuotolinė PSICHOTERAPINĖ konsultacija: profesinis perdegimas, nerimo sutrikimai, stresas, lėtinis skausmas, nuovargis, depresija ir kt. 60 EUR 60 min.

Apie specialistą:

• Gydytojas genetikas:
Man, kaip gydytojui genetikui, didžiausią džiaugsmą suteikia unikali galimybė padėti žmonėms gyventi sveikiausią gyvenimą, pagrįstą naujausiais mokslo ir medicinos laimėjimais.

Džiaugiuosi, savo pacientams galėdamas pasiūlyti tiksliausius užsienio laboratorijų naujos kartos genetinius tyrimus ir perteikti savo daugiametę patirtį paveldimo vėžio srityje (onkogenetikoje: krūties ir kiaušidžių (BRCA1, BRCA2 ir kt. genų tyrimai), gimdos, žarnyno, inkstų, kasos, skrandžio, smegenų, prostatos ir kt. organų vėžys), kardiogenetikoje (aritmijos, kardiomiopatijos, hipercholesterolemijos, širdies laidumo sutrikimai ir kt.), taip pat planuojant šeimą - prenatalinė diagnostika (nėščiųjų NIPT tyrimai, nešiotojų genetiniai tyrimai) ir kitose srityse (daugiau informacijos: www.genetika.lt.). Daugelis genetinių tyrimų yra tikslingi VISIEMS, nepaisant ar šeimoje yra buvę, ar ne sergančių giminaičių tam tikromis ligomis

• Gydytojas psichoterapeutas:
Šiuo metu tobulinu psichoterapeuto įgūdžius universitetinėse studijose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauju psichoterapeutų supervizijose ir intervizijose.

Savo klientus matau ne kaip ligų etiketėmis paženklintus pacientus, tačiau kaip laikinai savo gyvenime “užstrigusias” asmenybes, kurios gali reikšmingai įtakoti ir keisti savo gyvenimą, kai patiria emocinių, psichologinių ir fizinių sunkumų, santykių problemų. Raktas į pokyčius slypi vidinėje motyvacijoje, tyrinėti ir mesti sau iššūkius. Žmonės yra savo pačių patyrimų ekspertai ir aš galiu būti jų kelionės, vedančios į saves atradimą bei pokyčius, gidu bei pagalbininku.

Būdamas gydytojas ir mokslininkas, savo darbe vadovaujuosi tik moksliniais įrodymais pagrįstomis psichoterapinėmis metodikomis:
- Modernios kognityvinės-elgesio terapijos (KET, angl. Cognitive-behavioral therapy, CBT) kryptys: priėmimo ir įsipareigojimo terapija (PĮT, angl. Acceptance and Commitment therapy, ACT), dėmesingu įsisąmoninimu (atida) grįstos terapijos (angl. Mindfulness-based therapy, MBSR, MBCT).
- Motyvuojančio interviu metodikos (angl. Motivational Interviewing)
- Į sprendimus orientuota (trumpa) terapija (angl. Solution-based brief therapy)

Daugeliui užtenka kelių terapinių sesijų (6-12), taip pat kiekviena sesija laikoma potencialiai paskutinė, todėl dedamos maksimalios pastangos padėti jau pirmosios sesijos metu (vienos sesijos terapija, angl. Single-Session Therapy, SST) (daugiau informacijos: www.perdegimas.lt). Ypač atsakingai vertinu kiekvieną darbo kartu minutę ir per trumpiausią laiką stengiuosi kuo daugiau pagelbėti, pagerinti savijautą, pažadinti stipriąsias kliento savybes ir suteikti naudingų sunkumų įveikos įgūdžių.

Vadovaujuosi naujausiomis psichoterapinėmis metodikomis, kurios yra orientuotus į bendrus psichologinius procesus (Į procesus orientuota terapija; angl. Process-based therapy) ir yra veiksmingos įvairių problemų atvejais (transdiagnostinė terapija): lėtinis skausmas, nerimo sutrikimai, depresija, potrauminio streso sindromas, obsesinis-kompulsinį sutrikimas, psichozė, perdegimo sindromas, su sveikata susijusio elgesio keitimas (svorio bei žalingų įpročių kontrolė), gyvenimas su vėžiu ir kt.

Taip pat domiuosi psichologiniais lytiškumo aspektais (lyties keitimas, interseksualios būklės, genetiniai sindromai (XY moterys), kt.) ir psichodelinių patirčių integracija. Įrodyta, kad kokybiškos nuotolinės konsultacijos yra lygiavertės gyvoms konsultacijoms, jos yra patogesnės klientui.

• Licencijos:
MPL-11010 Gydytojas genetikas

• Kalba šiomis kalbomis:
lietuvių
anglų
rusų
ispanų
lenkų

• Mokslai:
1997-2003 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą (gydomoji medicina)
2004 m. baigė medicinos gydytojo internatūrą Trakų ligoninėje.
2005 m. praktika St. Marie’s Ligoninėje ir Nacionalinėje Genetikos Referentinėje laboratorijoje, Mančesteryje (D. Britanija)
2008 m. baigė Klinikinės genetikos rezidentūrą Vilniaus universitete (gydytojo genetiko licencija MPL-11010).
2008 m. apsigynė medicinos mokslų daktaro laipsnį Vilniaus universitete Imunologijos institute (darbo tema “Limfocitų įtaka navikinių ląstelių kinetikai”, Medicina 07B, B500; medicinos mokslų daktaras)
Nuo 2008 m. Vilniaus universiteto Santaros klinikos (VULSK) Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centras (HOTC), nuo 2019 m. VULSK HOTC Paveldimo vėžio centras, gydytojas genetikas, sk. vedėjas.
Nuo 2020 m. Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, docentas, gydytojų rezidentų vadovas (onkogenetikos kursas).
Nuo 2019 m. - dabar - podiplominės psichoterapijos studijos (gydytojas psichoterapeutas) (kognityvinė elgesio terapija (KET) ir įsisąmoninimu (mindfulness) grįsta KET, Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetas (LSMU).

• Stažuotės:
Australija (Nju-Kastlas, Sidnėjus; NSW), Kanada (Montrealis, Kvebekas, Vankuveris), JAV (San Diegas, San Mateo; CA; Baltimore, Orlando), Japonija (Kyotas), Izraelis (TelAviv), D. Britanija (Mančesteris, Londonas, Birmingemas, Glasgas), Nyderlandai (Groningenas, Leidenas, Amsterdamas, Utrechtas), Danija (Kopenhaga), Ispanija (Madridas, Barselona), Italija (Bolonija, Milanas, Gubio), Prancūzija (Paryžius), Austrija (Viena), Vokietija (Rostokas, Berlynas, Leipcigas, Niurnbergas, Etalis, Lindau), Čekija (Praha), Kipras (Larnaka), Lenkija (Ščetinas), Estija (Tartu).
Daugiau nei 43 tarptautinių mokslinių pubikacijų prestižiniuose mokslo žurnaluose (Nature Genetics, JAMA, PLOS, Human Genetics, Clinical Chemistry ir kt.) autorius

• Kvalifikacijos tobulinimas:
• Gyd. genetikas: 2015 11 - “Working with Next-Gen sequencing gene panels” (UCSF), San Mateo, California, JAV.
2014 03 – “NGS application in hereditary breast/ovarian cancer” - John Hunter Hospital, Newcastle, NSW, Australia
2013 05 – European School of Genetics, Course in NGS, Bertinoro, Italija
2012, 2010, 2008 - Familial Cancer Familial Cancer Conference (European School of Oncology), Madrid, Ispanija
2011 06 - Participant in 61st Lindau Nobel Laureates Meeting (Medicine/Physiology), Lindau, Vokietija
2009 11 – Familial Cancer Genetic Clinic, University Medical Centre of Groningen, Groningen, Olandija
2007 03-05 – Cancer genetics course, Royal Marsden Hospital, Londonas, D.Britanija
2006 12 – International Hereditary Cancer Centre, Szczecin, Lenkija
• Gyd. psichoterapeutas: 2019 m. - Į sprendimus orientuota trumpa psichoterapija (SOTT), 4 d. kursai (Londonas, D.Britanija, "BRIEF: Solution Focussed Brief Therapy (SFBT)" - Harvey Ratner, Chris Iveson)
2020 m. - Vienos sesijos psichoterapija (VST) (Londonas, D.Britanija, "Single-Session Therapy" - Prof. Windy Dryden)
2020 m. - Fokusuota priėmimo ir įsipareigojimo terapija, 6 sav. online kursai. "FACT: Focussed Acceptance and Commitment Therapy" - Dr. Russ Harris)
2020 m. - 10 d. Vipassana meditacijos kursai (Vipassana International Academy, Dhamma Giri, Igatpuri, Indija - pagal S.N.Goenka ir S.U Ba Khin tradiciją)
2020 m. Priėmimo ir įsipareigojimo terapija, intensyvūs online kursai (23 CE val.). "Acceptance and Commitment Therapy: 2 Day Intensive ACT Training & In Session Videos" - Dr. Daniel Moran, Dr. Steven S. Hayes.
2020 m. Motyvuojantis interviu (pokalbis) sveikatos priežiūroje, online kursai ("Motivational Interviewing in Health Care" - Dr. Stephen Rollnick).
2020 m. ACT praktiniai įrankiai ir jų panaudojimas (3 d. intensyvūs mokymai, 21 CE val.) online, Britų psichologijos draugija/SDS ("ACT Practitioner's Toolkit and how to use it" - Dr. Nuno Fereira).
2020 m. - ACT terapija gydant depresiją ir nerimą, 6 sav. online kursai. "ACT for depression and anxiety disorders" - Dr. Russ Harris)
2020 m. ACT taikymas lėtiniam skausmui gydyti online, ("ACT for Chronic Pain" - Dr. Lance McCracken)

• Asociacijos
Europos Žmogaus Genetikos Draugijos (European Society of Human Genetics) narys;
Amerikos Žmogaus Genetikos Draugijos (American Society of Human Genetics) narys;
Tarptautinės Priešvėžinės Sąjungos Stipendininkų Asociacijos narys (Association of UICC (Union for International Cancer Control) Felows);
Europos Predikcinės, Prevencinės ir Personalizuotos Medicinos Asociacijos (European Association of Predictive, Preventive and Predictive Medicine) narys;
Tarptautinio BRCA1 ir BRCA2 genų modifikatorių tyrėjų konsorciumo (CIMBA) narys;
LR Sveikatos apsaugos ministerijos Retų ligų ekspertų komisijos narys;
Lietuvos mokslo tarybos mokslininkas-ekspertas;
Paveldimo Vėžio Asociacijos įkūrėjas;
Genetika.LT įkūrėjas;
Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacija;
Tarptautinė kontekstinio elgesio mokslo asociacija (Association for Contextual Behavioral Science (ACBS)).

Palikti atsiliepimą

Komentarai

2020-07-15 | Rekomenduoja

Bendravome nuotoliniu būdu, atsakyta į visus klausimus maloniai ir aiškiai. Pasiūlyti įvairūs variantai dėl tyrimų. Rekomenduoju.

2019-10-15 | Rekomenduoja

Sveiki, nuostabus gydytojas ir turintis nepaprastai gerą širdį. Man reikėjo atlikti brangius genetinius tyrimus, nemokamai, ir jie buvo paskirti nedelsiant. Ačiū.

2017-06-18

Labai gailiuosi, kad pasirinkau šį gydytoją konsultacijai. Vykau išsitirti su šeimos gydytojo siuntimu, pagal Kauno klinikų gydytojos rekomendaciją. Ne pati nusprendžiau, kad reikia išsitirti, o atsakingai į mano situaciją pažiūrėję gydytojai. Už konsultaciją nemokėjau, todėl manau ir gavau atsakymą, kad tyrimai yra labai brangūs ir man jų nedarys, nes jeigu paaiškės, kad jokių onkogenetinių paveldėjimo požymių nėra tai kas atsakys už tai. Taip ir nesupratau ką tiria ir gydo šis specialistas. Ar laikas bus kreiptis į jį kai jau bus nustatytas onkologinis susirgimas? :(" Gydytojo Ramūno Janavičiaus atsakymas į komentarą: „Apgailestaujame, kad daugelis genetinių paslaugų sveikiems asmenims yra nekompensuojamos pagal indikacijas nurodytas LR SAM V-1458 įsakyme, todėl tikriausiai jums ir nebuvo jos skirtos. Viešajame sektoriuje dirbantys gydytojai yra labai apriboti savo tyrimų skyrimo galimybėmis, todėl visada galite pasirinkti kokybiškas privačias mokamas genetikos paslaugas.

2013-12-02 | Rekomenduoja

Aukščiausio lygio profesionalumas - net negalvojau, kad Lietuvoje yra tokių specialistų.

Gydytojus vertinti ir atsiliepimus rašyti gali tik prisijungę vartotojai. Prisijungti